SILVA  BOHEMICA
„Český les“ - časopis o lese, dřevu a zvěři
/ Journal about Forests, Wood and Wild Animals

SILVA BOHEMICA

„Český les“ - časopis o lese, dřevu a zvěři

Kontakt:

Silva Bohemica, V Zahradách 1142
263 01 Dobříš
, Czech Republic
E
: silva (at) bohemica.cz, W: www.bohemica.cz

SILVA  BOHEMICA
„Český les“ - měsíčník o lese a zvěři
/ Journal about Forests and Wild Animals

SILVA BOHEMICA

„Český les“ - časopis o lese, dřevu a zvěři

Vyšší komfort pro myslivce přináší funkční oblečení

Dávno pryč jsou doby, kdy myslivci byli známi především svým specifickým oděním v podobě zelené kamizolky. Zelená barva by měla být základem myslivcova odění zejména díky ohleduplnosti vůči okolní přírodě. Důležité je však nezapomínat na funkčnost oblečení a zejména kvůli bezpečnosti také na varovné doplňky oděvu.

Aby se naše krásná země mohla chlubit přenádhernou přírodou a zvěří, musí myslivci a lesníci trávit mnoho času v přírodě. Nadcházející zimní období jim tento pobyt může významně znepříjemnit zejména díky chladnému a vlhkému prostředí lesa. Lesní úředníci by proto neměli podceňovat kvalitní ošacení. Díky němu mohou komfortně odolávat nepříznivým podmínkám zimního období a udržet se nejen psychicky, ale i fyzicky ve větší pohodě.

Kvalitní myslivecké oblečení by mělo poskytovat veškerý komfort pro pobyt v přírodě. Materiály se dnes pyšní řadou funkcí, jako je například vodoodpudivost, větruodolnost, prodyšnost, vysoká výkonnost tepelné izolace a efektivní odvádění vlhkosti.

TORA
www.torasro.cz

             Funkčnost mysliveckého ošacení spočívá mimo jiné v efektivním odvádění potu, rychlém schnutí a zároveň poskytnutí vysoké hřejivosti. To je vhodné nejen pro aktivní pobyt v přírodě a lesích, ale ocení to také milovníci zimních sportů. Myslivci kromě udržování kulturního dědictví a rozvoje tradic a zvyků svým působením zasahují do řady oborů.
Mimo jiné také do oděvnictví. Požadavky na nepromokavost
a nešustivost jsou překonány a nyní již i ochránci přírody
mají své specifické požadavky na vzhled a
myslivecké oblečení z funkčního materiálu.

Známé pořekadlo praví, že
„Neexistuje špatné počasí, existuje jen nevhodný oděv“.

             Módní trendy dolehly i na myslivost a tak i zde se můžete setkat s širokou nabídkou ošacení podléhající moderním trendům s nejrůznějšími motivy přírody či lesních porostů.